http://csuniversitateacraiova.ro/modules/mod_image_show_gk4/cache/stories.scrima.alfreda scrima 2015gk-is-118.jpglink
0
Progress bar

Turneul Internațional de lupte " Stefan Rusu &Gheorghe Berceanu

“În perioada 21 -24 aprilie, la București a avut loc Turneul Internațional de lupte " Stefan Rusu &Gheorghe Berceanu. Sportivii noștri au obținut următoarele rezultate:

Anghel Alexandra, medalie de aur la categoria 67 kg; Coman Stefan medalia de bronz la categoria 58 kg și Constantin  Gheorghe loc 5 la categoria 66 kg. 

Toți au avut o evoluție bună, în special  Alexandra Anghel  care a reușit sa câștige în fata reprezentantei din Turcia’. –a declarat Aurel Cimpoeru

CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR DE KARATE

BUCURESTI  16.04.2016

 

LOC DE DESFASURARE: SALA DE SPORT A UNEFS

ORGANIZATORI: FEDERATIA ROMANA DE KARATE SI FEDERATIA SPORTULUI SCOLAR SI   UNIVERSITAR(MENCS)

UNIVERSITATI PARTICIPANTE : 20 – 79 SPORTIVI ; UNIVERSITATEA DIN CRAIOVA : 4 SPORTIVI

TOTAL MEDALII UNIVERSITATEA DIN CRAIOVA  6  :     ARGINT -  4

                                                                                   BRONZ -  2

                                                                        

                         REZULTATE UNIVERSITATEA DIN CRAIOVA

        

          LOCUL  II

  1. MITRICA IONUT                                         - KATA IND.
  2. MITRICA IONUT                                         - KUMITE IND.  60KG
  3. IOVA ANISIA                                             - KUMITE IND.  61KG
  4. FLORESCU MARIUS                                      - KUMITE IND. 75KG

 

          LOCUL III

  1. FLORESCU MARIUS                                      - KATA IND.
  2. LUTA IONUT                                              - KUMITE IND.        -84KG

 

PROFESOR- ANTRENOR,                                                                                                                                     GERI MITROI

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE WKF PENTRU MINICADETI, CADETI, JUNIORI, U21 SI SENIORI

                                                               RAMNICU VALCEA 08-10.04.2016

 LOC DE DESFASURARE: SALA “TRAIAN”

CLIBURI PARTICIPANTE: 49CLUBURI – 385 SPORTIVI; CSU CRAIOVA-7 SPORTIVI

                                                  REZULTATE CSU

 LOCUL I

LUTA IONUT

IORDACHE GABRIEL                                  - KATA ECHIPE U21

SOS ERIC

           LOCUL  II

MITRICA IONUT

IORDACHE GABRIEL                                  - KATA  ECHIPE SENIORI

FLORESCU MARIUS

  1. IOVA ANISIA                                  - KUMITE IND. U21     61KG
  2. IOVA ANISIA                                  - KATA IND. U21

 

          LOCUL III

  1. IOVA ANISIA                                            - KATA IND. SENIOARE
  2. IORDACHE GABRIEL                                   - KUMITE IND. U21   67KG
  3. LUTA  IONUT                                            - KUMITE IND. U21  - 84 KG

                      LOCUL V

  1. MITRICA IONUT                                           - KUMITE IND. SENIORI   60KG
  2. LUTA IONUT

POPESCU DANIEL                                        - KATA ECHIPE SENIORI

SOS ERIC

  1. IORDACHE GABRIEL                                    - KATA IND. U21
  2. POPESCU DANIEL                                       - KUMITE IND.  -84KG

 

     ANTRENOR,       

     GERI MITROI