cs

CLUBUL SPORTIV UNIVERSITATEA CRAIOVA

LUPTE ISTORIC

2009

Campionatul National Juniori II Odorheiu Secuiesc:

Uta Sebastian loc I Categoria 63 kg

Cojocaru Oana loc II Categoria 49 kg

Nita Luiza loc V Categoria 46 kg

Rezultate Turneu International Juniori II Ruse Bulgaria:

Uta Sebastian loc I Categoria 63 kg

Antrenor

Cimpoeru Aurel

11 Mai 2009

In perioada 8-10 mai, la Resita, a avut loc ” Finala Campionatului National Inpidual Lupte Libere Juniori”. Pe locul II la categoria 50 kg, s-a clasat sportivul Nita Alexandru (cu dubla legitimare C.S. Universitatea Craiova - L.P.S. P.Triscu).

La Turneul International al Romaniei de juniori lupte libere ce a avut loc la Resita in perioada 22-24 mai 2009, luptatorul Uta Sebastian a reusit sa cucereasca medalia de bronz

2013

Finala Campionat de lupte pe plaja, Mangalia 30.08-01.09.2013 SURUGIU CRISTIAN   JUNIORI V
Campionatele Nationale de Orientare - schi, Garana 31.01-03.02.2013 ANGHEL ANDRA sprint SENIORI I
  MINOIU VERONICA sprint SENIORI III
  MUTIU OVIDIU sprint M21 IV
  ZINCA ANDREEA sprint SENIORI IV
  MINOIU VERONICA LD SENIORI II
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M20 IV
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS II
  ZINCA ANDREEA LD SENIORI IV
  ANGHEL ANDRA MD SENIORI II
  MINOIU VERONICA MD SENIORI III
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M20 IV
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS I
  ZINCA A/ANGHEL A/MINOIU V stafeta SENIORI I
  ZINCA I/BARKASZ/MUTIU stafeta SENIORI II
Campionatul National de Semimaraton , Iasi 21.04.2013 MINOIU VERONICA   SENIORI I
  ANGHEL ANDRA   SENIORI III
  MINOIU GEORGE   M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU   M20 I
  ZINCA IONUT   SENIORI I
  MUTIU OVIDIU   SENIORI II
  BARKASZ DANIEL   SENIORI III
  STAMATE BIANCA   F16 IV
  ZINCA ANDREEA   SENIORI VI
Cupa Garana 21.06.2013 MINOIU VERONICA sprint SENIORI I
  ANGHEL ANDRA sprint SENIORI II
  ZINCA ANDREEA sprint SENIORI IV
  MINOIU GEORGE sprint M18 IV
  ZINCA IONUT sprint SENIORI I
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint SENIORI V
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS II
Cupa DJST Caras Severin, 22.06.2013 MINOIU VERONICA MD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA MD SENIORI II
  ZINCA ANDREEA MD SENIORI IV
  ZINCA IONUT MD SENIORI I
  MUTIU OVIDIU MD SENIORI II
  MINOIU GEORGE MD M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M20 I
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS II
Campionatul national stafeta, Garana 23.06.2013 MINOIU V/ANGHEL A/ZINCA A   SENIORI I
  MUTIU/BARKASZ/ZINCA I   SENIORI I

PROGRAM COMPETITIONAL

HANDBAL PROGRAM - 03.12.2017 / 11:03:40

CSU Craiova CSM Oradea

HANDBAL PROGRAM - 26.11.2017 / 11:03:21

CS Universitatea Cluj Napoca CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 19.11.2017 / 11:02:59

CSU Craiova CNE Sighisoara

HANDBAL PROGRAM - 12.11.2017 / 11:02:35

ADEP Satu Mare CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 05.11.2017 / 11:02:10

CSU Craiova CS Minaur Baia Mare

PROGRAM COMPETITIONAL

HANDBAL PROGRAM - 03.12.2017 / 11:03:40

CSU Craiova CSM Oradea

HANDBAL PROGRAM - 26.11.2017 / 11:03:21

CS Universitatea Cluj Napoca CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 19.11.2017 / 11:02:59

CSU Craiova CNE Sighisoara

HANDBAL PROGRAM - 12.11.2017 / 11:02:35

ADEP Satu Mare CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 05.11.2017 / 11:02:10

CSU Craiova CS Minaur Baia Mare

PROGRAM