cs

CLUBUL SPORTIV UNIVERSITATEA CRAIOVA

ORIENTARE ISTORIC

2009

Sportivii sectiei de orientare au obtinut urmatoarele rezultatele la competitia internationala din Serbia "Kopaonic Open 2009" World Ranking events:

Lunga distanta (L.D.)-03.07.2009.

M12 - locul II George Emilian Minoiu,
M21 E - locul I Zinca Ionut, W21E - locul II Veronica Minoiu.

Medie distanta- 04.07.2009

M12 - locul I George Emilian Minoiu,
M21 E - locul I Zinca Ionut, W21E - locul II Veronica Minoiu + locul VI Andra Anghel

Sprint- 05.07.2009

M12 - locul I George Emilian Minoiu,
W21E - locul III Veronica Minoiu

Rezultate cumululate dupa 3 zile:

M12 - locul I George Emilian Minoiu,
W21E - locul II Veronica Minoiu

20-21 iunie 2009

In padurile Buzestisi Girdani din apropierea localitatii Baia Sprie s-a desfasurat Cupa Romaniei la Orientare. Evenimentul a fost organizat de Federatia Romana de Orientare, Fundatia Maratin Rivulus Dominarum, Consiliului Judetean Maramures si Consiliului Local Baia Mare.

Dupa cei 8 Km de alergare cu 335 m diferenta de nivel si 18 posturi de control din prima zi și 7 km cu 295 m diferenta de nivel si 16 posturi de control in ziua a doua, victorioasa a terminat Veronica Minoiu de la CSU Craiova urmata în clasament de Monica Auer de la Electro SistemStiinta, Baia Mare si Andra Anghel de la CSU Craiova - a precizat antrenorul Emilian Minoiu.

Pentru categoriile de juniori in aceasta perioada a avut loc Cupa Maratin Rivulus Dominarum competitie castigata la M12 de George Emilian Minoiu.

31.05.2009, la Teteven in Bulgaria a avut loc Campionatul Balcanic de Alergare Montana.

Federatia Romana de Atletism a avut in delegatie un atlet care practica orientarea .
Singura medalie la individual a lotului Romaniei a fost obtinută de Ionut Zinca sportivul sectiei de ORIENTARE a CSU Craiova!

Ionut Zinca a fost singurul medaliat la individual din lotul Romaniei (al Federatiei Romane de Atletism) in aceasta competitie!!!

Federatia Romana de Atletism a organizat la Izvorul Muresului in 09.05.2009 concursul GRAND PRIX – Alergare Montana competitie in care primii clasati au fost selectionati pentru Campionatele Balcanice Alergare Montana (31.05.2009, Bulgaria): 4 km junioare, 8 km juniori, 8 km senioare, 12 km seniori. ”Dupa ce vineri au alergat in doua etape de orientare la Trofeul Olteniei in Craiova, o parte din sportivii de la sectia de orientare au plecat catre Izvorul Muresului pentru a alerga la competitia mai sus mentionata. A fost un adevarat „tur de forta” pentru ca au ajuns acolo la ora 03:30, au dormit pana la ora 8:00, pentru a lua startul la ora 10:30. In ciuda oboselii acumulate toti sportivii nostrii au alergat foarte bine. Ionut Zinca, medaliat cu broz la Campionatele Nationale de anul trecut in aceasta proba si-a luat revansa fata de campionul acestei probe alergand impresionant intreaga cursa, conducand de la un capat la altul si a castigat cu avans mare fata de locul al doilea (campionul de anul trecut).

Rezultate seniori -12 Km, 900 m diferenta de nivel:
1 Zinca Ionut Alin CS Universitatea Craiova 47:10.40
2 Ifrim Constantin C.S. Stiinta BC 48:45.80
3 Prasneac Cristian CSM Dorna 52:14.00
La senioare -8 Km, 600 m diferenta de nivel
1 Mircea Oana Andreea C.S.A. Steaua Buc. 37:26.60
2 Hasna Viorica Lacramioara CSM Suceava-CSM Bistrita 38:48.80
3 Minoiu Veronica CS Universitatea Craiova 40:01.80

Ilie Mirea a alergat HC la juniori si a obtinut al treilea timp.Tot HC au alergat si Paul Brabiescu-seniori (timp de locul 4) si Andra Anghel timp de locul 7.” - a declarat antrenorul echipei de orientare Emilian Minoiu.

8 mai 2009:

”Trofeul Olteniei” la orientare, eveniment desfasurat in parcul Nicolae Romanescu, din Craiova, a fost castigat la seniori de Ionut Zincă, iar la senioare de Veronica Minoiu

Competitia internationala ”World Ranking Event ” Rajac - Serbia, 1-3 mai 2009.

Sportivii secţiei noastre de orientare au castigat medalii de aur, argint si bronz.

Ionuţ Zinca si Veronica Minoiu, au obtinut fiecare la sprint seniori (1 mai 2009) medalia de aur. In data de 2 mai s-a desfasurat proba de medie distanta. Locul I la seniori fiind castigat de Ovidiu Mutiu, iar locul II de Ionut Zinca. Andra Anghel a adus din nou medalie de aur iar Veronica Minoiu medalia de bronz. George Minoiu locul I la M12.La proba cumulat: Locul I M12 George Emilian Minoiu, locul I senioare Veronica Minoiu, Andra Anghel locul III, la seniori Ionut Zinca-locul I si Ovidiu Mutiu locul II. In data de 3 mai s-a desfasurat proba L.D. Locul II M12 George Emilian Minoiu, locul I seniori Ionut Zinca, locul II seniori Ovidiu Mutiu. La senioare Veronica Minoiu locul I si Andra Anghel locul III.

Rezultatele obţinute de sportivii clubului la competiţiile internaționale oficiale în anul 2013

Cupa NSA, Borovevent , Bulgaria , 01.2013

ZINCA ANDREEA sprint SDF I
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint SDM I
  ANGHEL ANDRA sprint MDF I
  MINOIU VERONICA sprint elita II
  ZINCA ANDREEA MD SDF I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD SDM I
  ANGHEL ANDRA MD MDF I
  MINOIU VERONICA MD elita II
Competitia Internationla WRE "Antalya O-Days", Turcia 20-24.02.2013 ZINCA ANDREEA MD W21 II
  ANGHEL ANDRA MD W20 IV
  MINOIU VERONICA MD M21 II
  ANGHEL ANDRA sprint W20 I
  ZINCA ANDREEA sprint W21A II
  MINOIU EMILIAN sprint M21B II
  ZINCA ANDREEA MD W21A I
  MINOIU EMILIAN MD M21B II
  ANGHEL ANDRA MD W20 VI
  ZINCA ANDREEA LD W21A I
  MINOIU EMILIAN LD M21B I
  ANGHEL ANDRA LD W20 V
  ANGHEL ANDRA cumulat W21 III
  ZINCA ANDREEA cumulat W21A I
  MINOIU EMILIAN cumulat M21B II
  ZINCA IONUT cumulat M21E II
Competitia internationala "Begun Cup 2013", Varna 16-17.03.2013 BLEJDEA ALEXANDRU MD M21A I
  MINOIU VERONICA MD W21E II
  ANGHEL ANDRA MD W21E IV
  MUTIU OVIDIU MD M21E III
  BARKASZ DANIEL MD M21E IV
  STAMATE BIANCA MD W14 III
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS IV
  MINOIU GEORGE MD M16 III
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M21A I
  ANGHEL ANDRA LD W21E III
  MINOIU VERONICA LD W21E IV
  MINOIU GEORGE LD M16 II
  STAMATE BIANCA LD W14 VI
  MUTIU OVIDIU LD M21E II
  BARKASZ DANIEL LD M21E III
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS III
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M21A I
  ANGHEL ANDRA cumulat W21E II
  MINOIU VERONICA cumulat W21E III
  MUTIU OVIDIU cumulat M21E II
  BARKASZ DANIEL cumulat M21E III
  MINOIU GEORGE cumulat M16 III
  STAMATE BIANCA cumulat W16 III
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS III
Competitia Internationala WRE" Three Hills Cup 2013", MINOIU VERONICA sprint SENIORI II
Veliko Tarnava, Bulgaria 23-24.03.2013 ANGHEL ANDRA sprint SENIORI VI
  BARKASZ DANIEL sprint SENIORI V
  MINOIU GEORGE sprint M16 VI
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS II
  MINOIU VERONICA MD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA MD SENIORI III
  MUTIU OVIDIU MD SENIORI V
  BARKASZ DANIEL MD SENIORI VI
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS V
Competitia Internationala WRE "Beograd Open 2013", MINOIU VERONICA LD SENIORI I
Belgrad, 29-31.03.2013 ANGHEL ANDRA LD F20 I
  BARKASZ DANIEL LD SENIORI IV
  MUTIU OVIDIU LD SENIORI V
  BARKASZ DANIEL LD M20 II
  MINOIU GEORGE LD M16 VI
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS II
  ANGHEL ANDRA MD F20 I
  MINOIU VERONICA MD SENIORI II
  STAMATE BIANCA MD W14 V
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS II
  MINOIU VERONICA cumulat SENIORI I
  ANGHEL ANDRA cumulat F20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M20 IV
  BARKASZ DANIEL cumulat SENIORI IV
  MUTIU OVIDIU cumulat SENIORI V
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS II
Competitia Internationala WRE Central European Spring ANGHEL ANDRA sprint F20 II
Orienteering Meeting 2013", Bratislava ZINCA IONUT sprint M21E V
  ANGHEL ANDRA LD F20 II
  ZINCA IONUT LD M21E V
  ANGHEL ANDRA cumulat F20 II
  ZINCA IONUT cumulat M21E IV
Competitia internationala WRE 'Metropolis of South European 2013" MINOIU GEORGE MD M16 I
Serbia, 27-28.04.2013 BLEJDEA ALEXANDRU MD M18 I
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA MD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA MD SENIORI III
  ZINCA ANDREEA MD SENIORI VI
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS I
  MINOIU GEORGE LD M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M18 I
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA LD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA LD SENIORI II
  ZINCA ANDREEA LD SENIORI V
  MINOIU GEORGE cumulat M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M18 I
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA cumulat SENIORI I
  ANGHEL ANDRA cumulat SENIORI II
  ZINCA ANDREEA cumulat SENIORI V
Competitia internationala WRE "Velikden Cup 2013, MINOIU GEORGE one man relay M16 III
Bulgaria 06-06.05.2013 MINOIU VERONICA one man relay W21E I
  ANGHEL ANDRA one man relay W20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU one man relay M20 III
  BARKASZ DANIEL sprint M21E I
  MINOIU VERONICA sprint W21E II
  ANGHEL ANDRA sprint W20 II
  MINOIU GEORGE sprint M16 V
  ANGHEL ANDRA MD W20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M20 I
  BARKASZ DANIEL MD M21E II
  MINOIU GEORGE MD M16 II
  MINOIU VERONICA MD W21E III
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M20 I
  MINOIU GEORGE LD M16 II
  MINOIU VERONICA LD W21E II
  BARKASZ DANIEL LD M21E VI
Competitia internationala "Cupa Ruse", Bulgaria 18-19.05.2013 BARKASZ DANIEL   M21 I
  MINOIU VERONICA   F21 I
  ANGHEL ANDRA   F20 I
  MINOIU GEORGE   M16 II
  STAMATE BIANCA   JUNIOARE III IV
Competitia internationala WRE "Montenegro Adriatic MINOIU GEORGE MD M16 I
Orienteering Open 2013" , 07-09.06.2013 BLEJDEA ALEXANDRU MD M20 I
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III I
  ANGHEL ANDRA MD W21E II
  MINOIU GEORGE LD M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M20 I
  BARKASZ DANIEL LD M21E I
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III III
  ANGHEL ANDRA LD W21E I
  MINOIU VERONICA LD W21E II
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS IV
  MINOIU GEORGE sprint M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint M20 III
  BARKASZ DANIEL sprint M21E III
  STAMATE BIANCA sprint JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA sprint W21E II
  ANGHEL ANDRA sprint W21E III
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS IV
  MINOIU GEORGE cumulat M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M20 I
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III III
  ANGHEL ANDRA cumulat W21E I
  BARKASZ DANIEL cumulat M21E II
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS VI
  MINOIU VERONICA cumulat W21E VI
Competitia internationala "Tara Open 2013, Serbia MINOIU GEORGE LD M20 II
14-16.06.2013 BLEJDEA ALEXANDRU LD M21E II
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III I
  MINOIU VERONICA LD W21E I
  ANGHEL ANDRA LD W21E III
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS V
  MINOIU GEORGE MD M20 I
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III I
  ANGHEL ANDRA MD W21E I
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS I
  MINOIU GEORGE night sprint M20 III
  BLEJDEA ALEXANDRU night sprint M21E V
  STAMATE BIANCA night sprint JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA night sprint W21E II
  ANGHEL ANDRA night sprint W21E III
  MINOIU EMILIAN night sprint MASTERS II
  MINOIU GEORGE   M20 II
  BLEJDEA ALEXANDRU   M21E IV
  STAMATE BIANCA   JUNIOARE III I
  MINOIU VERONICA   W21E I
  ANGHEL ANDRA   W21E II
  MINOIU EMILIAN   MASTERS I
  MINOIU GEORGE cumulat M20 II
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M21E IV
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III I
  ANGHEL ANDRA cumulat W21E II
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS I
Competitia internationala "Kopaonic Open 2013" , Serbia BARKASZ DANIEL LD M21E II
  ANGHEL ANDRA LD W18-20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M18-20 V
  MINOIU GEORGE LD M16 IV
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS IV
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III V
  MINOIU VERONICA LD W21E V
  MINOIU GEORGE MD M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M18-20 IV
  BARKASZ DANIEL MD M21E II
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS IV
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III III
  ANGHEL ANDRA MD W18-20 I
  MINOIU VERONICA MD W21E II
  MINOIU GEORGE sprint M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint M18-20 III
  BARKASZ DANIEL sprint M21E I
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS V
  ANGHEL ANDRA sprint W18-20 II
  MINOIU VERONICA sprint W21E I
Cupa Raska 18.07.2013 MINOIU GEORGE night sprint M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU night sprint M18-20 II
  MINOIU EMILIAN night sprint MASTERS IV
  STAMATE BIANCA night sprint JUNIOARE III II
  ANGHEL ANDRA night sprint W18-20 I
  MINOIU VERONICA night sprint W21E I
  MINOIU GEORGE MD M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M18-20 IV
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS III
  MINOIU VERONICA MD W21E VI
  MINOIU GEORGE LD M16 IV
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M18-20 VI
  BARKASZ DANIEL LD M21E III
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS III
  ANGHEL ANDRA LD W20 I
  MINOIU GEORGE cumulat M16 IV
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M18-20 V
  BARKASZ DANIEL cumulat M21E II
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS III
Competitia internationala WRE "5 Days Apennines 2013" , ANGHEL ANDRA MD W20 V
Italia 27.07-01.08.2013 BLEJDEA ALEXANDRU   M20 II
  ANGHEL ANDRA   W2 III
  BARKASZ DANIEL   M21E II
  BLEJDEA ALEXANDRU   M20 VI
  ANGHEL ANDRA   W20 II
  BARKASZ DANIEL   M21E III
  MINOIU VERONICA   W21E IV
  ANGHEL ANDRA   W20 II
  BARKASZ DANIEL   M21E V
  BLEJDEA ALEXANDRU   M20 IV
  ANGHEL ANDRA   W20 III
  BARKASZ DANIEL   M21E IV
  MINOIU VERONICA   W21E V
Competitia internationala "North West Cup Piemont 2013" BARKASZ DANIEL sprint   II
Italia 04.08-08.08.2013 BLEJDEA ALEXANDRU sprint MK I
  ANGHEL ANDRA sprint WA VI
  STAMATE BIANCA sprint JUNIOARE III III
  BARKASZ DANIEL sprint MA I
  ANGHEL ANDRA sprint WA IV
  STAMATE BIANCA sprint JUNIOARE III V
  BARKASZ DANIEL MD MA I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD MK I
  MINOIU EMILIAN MD MK IV
  MINOIU GEORGE MD M16 VI
  ANGHEL ANDRA MD WA IV
  BARKASZ DANIEL LD MA I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD MK I
  ANGHEL ANDRA LD WA III
  BARKASZ DANIEL cumulat MA I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat MK I
  ANGHEL ANDRA cumulat WA III
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III VI
Competitia internationala "3- Odays Bulgaria 2013" BLEJDEA ALEXANDRU sprint M21A I
Cupa "Sliven 16.08.2013 BARKASZ DANIEL sprint M21E II
  ANGHEL ANDRA sprint W21E II
  MINOIU VERONICA sprint W21E V
  MINOIU GEORGE sprint M16 V
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS III
  MINOIU VERONICA MD W21E I
  BARKASZ DANIEL MD M21E VI
  ANGHEL ANDRA MD W21E IV
  MINOIU GEORGE MD M16 V
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M21A II
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS III
  MINOIU VERONICA LD W21E II
  ANGHEL ANDRA LD M21E IV
  BARKASZ DANIEL LD W21E IV
  MINOIU GEORGE LD M16 IV
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M21A I
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS III
Cupa NSA, Borovevent , Bulgaria , 01.2013 ZINCA ANDREEA sprint SDF I
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint SDM I
  ANGHEL ANDRA sprint MDF I
  MINOIU VERONICA sprint elita II
  ZINCA ANDREEA MD SDF I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD SDM I
  ANGHEL ANDRA MD MDF I
  MINOIU VERONICA MD elita II
Competitia Internationla WRE "Antalya O-Days", Turcia 20-24.02.2013 ZINCA ANDREEA MD W21 II
  ANGHEL ANDRA MD W20 IV
  MINOIU VERONICA MD M21 II
  ANGHEL ANDRA sprint W20 I
  ZINCA ANDREEA sprint W21A II
  MINOIU EMILIAN sprint M21B II
  ZINCA ANDREEA MD W21A I
  MINOIU EMILIAN MD M21B II
  ANGHEL ANDRA MD W20 VI
  ZINCA ANDREEA LD W21A I
  MINOIU EMILIAN LD M21B I
  ANGHEL ANDRA LD W20 V
  ANGHEL ANDRA cumulat W21 III
  ZINCA ANDREEA cumulat W21A I
  MINOIU EMILIAN cumulat M21B II
  ZINCA IONUT cumulat M21E II
Competitia internationala "Begun Cup 2013", Varna 16-17.03.2013 BLEJDEA ALEXANDRU MD M21A I
  MINOIU VERONICA MD W21E II
  ANGHEL ANDRA MD W21E IV
  MUTIU OVIDIU MD M21E III
  BARKASZ DANIEL MD M21E IV
  STAMATE BIANCA MD W14 III
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS IV
  MINOIU GEORGE MD M16 III
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M21A I
  ANGHEL ANDRA LD W21E III
  MINOIU VERONICA LD W21E IV
  MINOIU GEORGE LD M16 II
  STAMATE BIANCA LD W14 VI
  MUTIU OVIDIU LD M21E II
  BARKASZ DANIEL LD M21E III
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS III
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M21A I
  ANGHEL ANDRA cumulat W21E II
  MINOIU VERONICA cumulat W21E III
  MUTIU OVIDIU cumulat M21E II
  BARKASZ DANIEL cumulat M21E III
  MINOIU GEORGE cumulat M16 III
  STAMATE BIANCA cumulat W16 III
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS III
Competitia Internationala WRE" Three Hills Cup 2013", MINOIU VERONICA sprint SENIORI II
Veliko Tarnava, Bulgaria 23-24.03.2013 ANGHEL ANDRA sprint SENIORI VI
  BARKASZ DANIEL sprint SENIORI V
  MINOIU GEORGE sprint M16 VI
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS II
  MINOIU VERONICA MD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA MD SENIORI III
  MUTIU OVIDIU MD SENIORI V
  BARKASZ DANIEL MD SENIORI VI
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS V
Competitia Internationala WRE "Beograd Open 2013", MINOIU VERONICA LD SENIORI I
Belgrad, 29-31.03.2013 ANGHEL ANDRA LD F20 I
  BARKASZ DANIEL LD SENIORI IV
  MUTIU OVIDIU LD SENIORI V
  BARKASZ DANIEL LD M20 II
  MINOIU GEORGE LD M16 VI
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS II
  ANGHEL ANDRA MD F20 I
  MINOIU VERONICA MD SENIORI II
  STAMATE BIANCA MD W14 V
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS II
  MINOIU VERONICA cumulat SENIORI I
  ANGHEL ANDRA cumulat F20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M20 IV
  BARKASZ DANIEL cumulat SENIORI IV
  MUTIU OVIDIU cumulat SENIORI V
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS II
Competitia Internationala WRE Central European Spring ANGHEL ANDRA sprint F20 II
Orienteering Meeting 2013", Bratislava ZINCA IONUT sprint M21E V
  ANGHEL ANDRA LD F20 II
  ZINCA IONUT LD M21E V
  ANGHEL ANDRA cumulat F20 II
  ZINCA IONUT cumulat M21E IV
Competitia internationala WRE 'Metropolis of South European 2013" MINOIU GEORGE MD M16 I
Serbia, 27-28.04.2013 BLEJDEA ALEXANDRU MD M18 I
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA MD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA MD SENIORI III
  ZINCA ANDREEA MD SENIORI VI
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS I
  MINOIU GEORGE LD M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M18 I
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA LD SENIORI I
  ANGHEL ANDRA LD SENIORI II
  ZINCA ANDREEA LD SENIORI V
  MINOIU GEORGE cumulat M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M18 I
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA cumulat SENIORI I
  ANGHEL ANDRA cumulat SENIORI II
  ZINCA ANDREEA cumulat SENIORI V
Competitia internationala WRE "Velikden Cup 2013, MINOIU GEORGE one man relay M16 III
Bulgaria 06-06.05.2013 MINOIU VERONICA one man relay W21E I
  ANGHEL ANDRA one man relay W20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU one man relay M20 III
  BARKASZ DANIEL sprint M21E I
  MINOIU VERONICA sprint W21E II
  ANGHEL ANDRA sprint W20 II
  MINOIU GEORGE sprint M16 V
  ANGHEL ANDRA MD W20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M20 I
  BARKASZ DANIEL MD M21E II
  MINOIU GEORGE MD M16 II
  MINOIU VERONICA MD W21E III
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M20 I
  MINOIU GEORGE LD M16 II
  MINOIU VERONICA LD W21E II
  BARKASZ DANIEL LD M21E VI
Competitia internationala "Cupa Ruse", Bulgaria 18-19.05.2013 BARKASZ DANIEL   M21 I
  MINOIU VERONICA   F21 I
  ANGHEL ANDRA   F20 I
  MINOIU GEORGE   M16 II
  STAMATE BIANCA   JUNIOARE III IV
Competitia internationala WRE "Montenegro Adriatic MINOIU GEORGE MD M16 I
Orienteering Open 2013" , 07-09.06.2013 BLEJDEA ALEXANDRU MD M20 I
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III I
  ANGHEL ANDRA MD W21E II
  MINOIU GEORGE LD M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M20 I
  BARKASZ DANIEL LD M21E I
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III III
  ANGHEL ANDRA LD W21E I
  MINOIU VERONICA LD W21E II
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS IV
  MINOIU GEORGE sprint M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint M20 III
  BARKASZ DANIEL sprint M21E III
  STAMATE BIANCA sprint JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA sprint W21E II
  ANGHEL ANDRA sprint W21E III
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS IV
  MINOIU GEORGE cumulat M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M20 I
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III III
  ANGHEL ANDRA cumulat W21E I
  BARKASZ DANIEL cumulat M21E II
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS VI
  MINOIU VERONICA cumulat W21E VI
Competitia internationala "Tara Open 2013, Serbia MINOIU GEORGE LD M20 II
14-16.06.2013 BLEJDEA ALEXANDRU LD M21E II
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III I
  MINOIU VERONICA LD W21E I
  ANGHEL ANDRA LD W21E III
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS V
  MINOIU GEORGE MD M20 I
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III I
  ANGHEL ANDRA MD W21E I
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS I
  MINOIU GEORGE night sprint M20 III
  BLEJDEA ALEXANDRU night sprint M21E V
  STAMATE BIANCA night sprint JUNIOARE III II
  MINOIU VERONICA night sprint W21E II
  ANGHEL ANDRA night sprint W21E III
  MINOIU EMILIAN night sprint MASTERS II
  MINOIU GEORGE   M20 II
  BLEJDEA ALEXANDRU   M21E IV
  STAMATE BIANCA   JUNIOARE III I
  MINOIU VERONICA   W21E I
  ANGHEL ANDRA   W21E II
  MINOIU EMILIAN   MASTERS I
  MINOIU GEORGE cumulat M20 II
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M21E IV
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III I
  ANGHEL ANDRA cumulat W21E II
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS I
Competitia internationala "Kopaonic Open 2013" , Serbia BARKASZ DANIEL LD M21E II
  ANGHEL ANDRA LD W18-20 I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M18-20 V
  MINOIU GEORGE LD M16 IV
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS IV
  STAMATE BIANCA LD JUNIOARE III V
  MINOIU VERONICA LD W21E V
  MINOIU GEORGE MD M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M18-20 IV
  BARKASZ DANIEL MD M21E II
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS IV
  STAMATE BIANCA MD JUNIOARE III III
  ANGHEL ANDRA MD W18-20 I
  MINOIU VERONICA MD W21E II
  MINOIU GEORGE sprint M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU sprint M18-20 III
  BARKASZ DANIEL sprint M21E I
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS V
  ANGHEL ANDRA sprint W18-20 II
  MINOIU VERONICA sprint W21E I
Cupa Raska 18.07.2013 MINOIU GEORGE night sprint M16 II
  BLEJDEA ALEXANDRU night sprint M18-20 II
  MINOIU EMILIAN night sprint MASTERS IV
  STAMATE BIANCA night sprint JUNIOARE III II
  ANGHEL ANDRA night sprint W18-20 I
  MINOIU VERONICA night sprint W21E I
  MINOIU GEORGE MD M16 I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M18-20 IV
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS III
  MINOIU VERONICA MD W21E VI
  MINOIU GEORGE LD M16 IV
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M18-20 VI
  BARKASZ DANIEL LD M21E III
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS III
  ANGHEL ANDRA LD W20 I
  MINOIU GEORGE cumulat M16 IV
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat M18-20 V
  BARKASZ DANIEL cumulat M21E II
  MINOIU EMILIAN cumulat MASTERS III
Competitia internationala WRE "5 Days Apennines 2013" , ANGHEL ANDRA MD W20 V
Italia 27.07-01.08.2013 BLEJDEA ALEXANDRU   M20 II
  ANGHEL ANDRA   W2 III
  BARKASZ DANIEL   M21E II
  BLEJDEA ALEXANDRU   M20 VI
  ANGHEL ANDRA   W20 II
  BARKASZ DANIEL   M21E III
  MINOIU VERONICA   W21E IV
  ANGHEL ANDRA   W20 II
  BARKASZ DANIEL   M21E V
  BLEJDEA ALEXANDRU   M20 IV
  ANGHEL ANDRA   W20 III
  BARKASZ DANIEL   M21E IV
  MINOIU VERONICA   W21E V
Competitia internationala "North West Cup Piemont 2013" BARKASZ DANIEL sprint   II
Italia 04.08-08.08.2013 BLEJDEA ALEXANDRU sprint MK I
  ANGHEL ANDRA sprint WA VI
  STAMATE BIANCA sprint JUNIOARE III III
  BARKASZ DANIEL sprint MA I
  ANGHEL ANDRA sprint WA IV
  STAMATE BIANCA sprint JUNIOARE III V
  BARKASZ DANIEL MD MA I
  BLEJDEA ALEXANDRU MD MK I
  MINOIU EMILIAN MD MK IV
  MINOIU GEORGE MD M16 VI
  ANGHEL ANDRA MD WA IV
  BARKASZ DANIEL LD MA I
  BLEJDEA ALEXANDRU LD MK I
  ANGHEL ANDRA LD WA III
  BARKASZ DANIEL cumulat MA I
  BLEJDEA ALEXANDRU cumulat MK I
  ANGHEL ANDRA cumulat WA III
  STAMATE BIANCA cumulat JUNIOARE III VI
Competitia internationala "3- Odays Bulgaria 2013" BLEJDEA ALEXANDRU sprint M21A I
Cupa "Sliven 16.08.2013 BARKASZ DANIEL sprint M21E II
  ANGHEL ANDRA sprint W21E II
  MINOIU VERONICA sprint W21E V
  MINOIU GEORGE sprint M16 V
  MINOIU EMILIAN sprint MASTERS III
  MINOIU VERONICA MD W21E I
  BARKASZ DANIEL MD M21E VI
  ANGHEL ANDRA MD W21E IV
  MINOIU GEORGE MD M16 V
  BLEJDEA ALEXANDRU MD M21A II
  MINOIU EMILIAN MD MASTERS III
  MINOIU VERONICA LD W21E II
  ANGHEL ANDRA LD M21E IV
  BARKASZ DANIEL LD W21E IV
  MINOIU GEORGE LD M16 IV
  BLEJDEA ALEXANDRU LD M21A I
  MINOIU EMILIAN LD MASTERS III
Circuit European U23, Busto Arsizio, Italia 29.01.2013 DRAGOMIR LIVIU spada indiv SENIORI II
Inter Kup, Zagreb, Croatia, 09.03.2013 PUIU OANA spada indiv SENIORI I
  DONOIU DIANA spada indiv SENIORI III
  TUDOR ALICE spada indiv SENIORI V
  NICA DANIEL spada indiv SENIORI VI
Campionat Balcanic pentru cluburi, Bulgaria, SBIRCIA ALIN spada indiv SENIORI I
Sofia 13-14.04.2013 PIRVAN DORIAN spada indiv SENIORI III
  SBIRCIA/PIRVAN/TRANDAFIRESCU spada echipe SENIORI I
  SBIRCIA RALUCA spada indiv SENIORI I
  PUIU OANA spadai SENIORI III
  SBIRCIA/PUIU/VASILE/CIRSTEA spada echipe SENIORI I
Concurs "Degenmarathon", Linz 20-21.04.2013 PIRVAN DORIAN spada indiv SENIORI I
  DRAGOMIR LIVIU spada indiv SENIORI VI
  SBIRCIA RALUCA spada indiv SENIORI II
  PUIU OANA spada indiv SENIORI III
  TUDOR ALICE spada indiv SENIORI IV
Turneu International Polonia, Gliwice 18-19.05.2013 TRANDAFIRESCU IONUT spada indiv TINERET III
Cupa Europei Tineret, Gliwice 18.05.2013 TRANDAFIRESCU IONUT spada indiv TINERET I
Memorial "Anton Franz", Gliwice 19.05.2013 SBIRCIA/PIRVAN/DRAGOMIR spada echipe SENIORI II
Turneu international "Solidaritate" , Skopje 02.06.2013 TRANDAFIRESCU IONUT spada indiv SENIORI I
  PIRVAN DORIAN spada indiv SENIORI II
  MITRICA ALIN spada indiv SENIORI III
  DONOIU DIANA spada indiv SENIORI II
  CIRSTEA ALEXANDRA spada indiv SENIORI V
  TUDOR ALICE spada indiv SENIORI VI
Turneu International "Cupa Dunarii" Ulm, Germania 13.07.2013 SBIRCIA A/PIRVAN/DRAGOMIR/TRANDAFIRESCU spada echipe SENIORI V
Turneu International " Alttesaizstrasse" , Ratzeburg, SBIRCIA ALIN spada indiv SENIORI I
Germania 25-26.08.2013 NICA DANIEL spada indiv SENIORI III
  DRAGOMIR LIVIU spada indiv SENIORI III
  SBIRCIA RALUCA spada indiv SENIORI I
  TUDOR ALICE spada indiv SENIORI III
Turneul International "Alfredo Bachell Trophy", SBIRCIA ALIN spada indiv SENIORI III
Craiova 19.10.2013 PIRVAN DORIAN spada indiv SENIORI III
  DONOIU DIANA spada indiv SENIORI VI
  SBIRCIA/VILCEANU/MITRICA spada echipe SENIORI I
  DONOIU/ TUDOR/ SBIRCIA spada echipe SENIORI III

PROGRAM COMPETITIONAL

HANDBAL PROGRAM - 03.12.2017 / 11:03:40

CSU Craiova CSM Oradea

HANDBAL PROGRAM - 26.11.2017 / 11:03:21

CS Universitatea Cluj Napoca CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 19.11.2017 / 11:02:59

CSU Craiova CNE Sighisoara

HANDBAL PROGRAM - 12.11.2017 / 11:02:35

ADEP Satu Mare CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 05.11.2017 / 11:02:10

CSU Craiova CS Minaur Baia Mare

PROGRAM COMPETITIONAL

HANDBAL PROGRAM - 03.12.2017 / 11:03:40

CSU Craiova CSM Oradea

HANDBAL PROGRAM - 26.11.2017 / 11:03:21

CS Universitatea Cluj Napoca CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 19.11.2017 / 11:02:59

CSU Craiova CNE Sighisoara

HANDBAL PROGRAM - 12.11.2017 / 11:02:35

ADEP Satu Mare CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 05.11.2017 / 11:02:10

CSU Craiova CS Minaur Baia Mare

PROGRAM