cs

CLUBUL SPORTIV UNIVERSITATEA CRAIOVA

TENIS DE MASA ISTORIC

Infiintat in 1950, din initiativa studentilor si cadrelor didactice de la Facultatea de Agronomie.

Rezultate:

Primele participari in fazele de zona si finale dupa anul 1954, reprezentat de Dinu Grigore, Wolf Mihai. Promovarea in divizia A seniori (1972) si juniori (1973). 3 locuri I la Campionatele R.S.R. (juniori) la simplu, dublu masculin si dublu mixt ( Firanescu M.)
in 1972 si 1974. 3 locuri I campioni R.S.R. individual seniori (simplu, dublu masculin si dublu mixt) Gheorghe Theodor. In 1974. 2 locuri I campioni R.S.R. individual seniori, simplu si dublu mixt Gheorghe Theodor 1975. Locul I campion R.S.R. seniori simplu, masculin si dublu mixt Gh. Theodor in 1976 locul I. Campionatul R.S.R. echipe copii 10-12 ani Florescu si Niculescu in 1976 1977 locul I.
Locul I, Campionatele R.S.R. copii, pana la 10 ani (Vasile Florea) in 1977.
Locul I, Campionatele R.S.R. juniori, individual, simplu si dublu masculin (Niculescu si Florescu) in 1978. Locul I campionat R.S.R. copii la 12 ani (Vasile Florea) in 1978. Promovarea in divizia A seniori ai echipei Universitatea II in 1979.
Locul I Campionatele R.S.R. echipe juniori I si juniori II in 1979.
Locul I, Campionatele R.S.R., echipe, juniori I si individual juniori I,
simplu masculin (Florescu Eugen) in 1980. Locul I Campionatele R.S.R.
echipe juniori II si individual simplu (Badoi Costel) in 1980. Locul I la prima editie a Cupei Romaniei.
Locul I Campionatele R.S.R. echipe juniori I cu echipa Universitatea I, in 1981.
Locul I Campionatele R.S.R. echipe, juniori I, 1982. Locul I Campionatele R.S.R.
echipe, divizia A seniori, 1982 Locul I Cupa Romaniei seniori, 1982.
Locul I Campionatele europene de juniori (Florea V, Toma C, Tiugan C) in 1982.
Locul I campionatele R.S.R. Divizia A echipa Universitatea II si locul I in Cupa Romaniei in 1983.
Locul I Campionat R.S.R. echipe juniori I si individual (Vasile Florea),
dublu masculin (Florea V Toma C) si dublu mixt (Vasile Florea)
in 1983. Locul I Campionatele R.S.R. echipe juniori II, individual simplu masculine (Toma Calin) in 1983.
Locul I Campionatele R.S.R. echipe Divizia A in 1984 (echipa Universitatea I).
Locul I Cupa Romaniei in 1984. Locul I Campionatul R.S.R. individual seniori (Vasile Florea) in 1984.
Locul I Campionat R.S.R. echipe juniori I, individual simplu masculin
(Vasile Florea) dublu masculin (Florea V Toma C) si dublu mixt (Florea V) in 1984.
Locul I Campionat R.S.R. echipa juniori II, simplu masculin (Toma C) in 1984.
Locul I Campionatul R.S.R. individual juniori I, simplu (Florea Vasile),
dublu masculin ( Toma C Florea V) in 1985.
Locul I Campionat R.S.R. echipe Divizia A. Locul I Cupa Romaniei in 1985.
Locul I Campionat R.S.R. echipe juniori I in 1985.
1985 -1995 s-au castigat 10 editii ale Cupei Romaniei
1983 -1995 s-au castigat 12 editii consecutive a Campionatului Romaniei.
Titluri individuale 36 seniori
Titluri individuale 40 juniori
Florescu Marin si Florea Vasile participanti la J.O. si C.M. si Campionatele Europene.
1996 Loc II
1996 Castigatorea Cupei Romaniei.

Florescu Marin si Florea Vasile participanti la J.O. si C.M. si campionatele Europene

1996 - loc. II

1996-Castigatoarea ”Cupei Roamniei”

PROGRAM COMPETITIONAL

HANDBAL PROGRAM - 03.12.2017 / 11:03:40

CSU Craiova CSM Oradea

HANDBAL PROGRAM - 26.11.2017 / 11:03:21

CS Universitatea Cluj Napoca CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 19.11.2017 / 11:02:59

CSU Craiova CNE Sighisoara

HANDBAL PROGRAM - 12.11.2017 / 11:02:35

ADEP Satu Mare CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 05.11.2017 / 11:02:10

CSU Craiova CS Minaur Baia Mare

PROGRAM COMPETITIONAL

HANDBAL PROGRAM - 03.12.2017 / 11:03:40

CSU Craiova CSM Oradea

HANDBAL PROGRAM - 26.11.2017 / 11:03:21

CS Universitatea Cluj Napoca CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 19.11.2017 / 11:02:59

CSU Craiova CNE Sighisoara

HANDBAL PROGRAM - 12.11.2017 / 11:02:35

ADEP Satu Mare CSU Craiova

HANDBAL PROGRAM - 05.11.2017 / 11:02:10

CSU Craiova CS Minaur Baia Mare

PROGRAM